Każdy, kto w jakimkolwiek stopniu związany jest z branżą ślubną na pewno choć raz słyszał o Alternatywnych Targów Ślubnych – Back to Nature. Wydarzenie na stałe zagościło już w kalendarzach par, które przygotowują się do organizacji wesela, ale nie tylko! Wiele wielkopolskich firm marzy o tym, aby zostać wystawcą na tych wyjątkowych targach, a nie jest to takie proste.
Tym razem jednak organizatorki wyszły naprzeciw wszystkim firmom, które chciałyby podszkolić swój warsztat i podnieść jakość oferowanych usług tworząc wyjątkowe – pierwsze takie – Back To Nature Workshop. Skąd taki pomysł i czym właściwie są te warsztaty?
Odpowiedzi na te pytania udzieliły mi prowodyrki całego zamieszania – Agata Grządzielska i Magda Jędrzejczak.

Dziewczyny, skąd w ogóle wziął się pomysł na tego typu wydarzenie?

Przed każdą edycja targów organizujemy sesję promocyjną. Podczas ostatniej z takich sesji przyszedł nam do głowy pomysł, że kolejna z nich, mogłaby mieć formę warsztatów. Zaproszenie innych do udziału w niej, pozwoli zobaczyć jak wyglądają całe przygotowania “od kuchni”.

A jak wiadomo ,,w kuchni” zawsze dzieje się najwięcej?

Dokładnie tak. Magda przygotowuje dekoracje, a ja [Agata – przyp. red.] fotografuję efekt finalny. Jednak to tylko nie wielki ułamek naszej pracy. Wcześniej musimy stworzyć pomysł, zaangażować w niego wiele osób, dobrać odpowiedni plener, stylizacje, kwiaty, obmyślić całą aranżację. Na tych Warsztatach dajemy możliwość wspólnego działania z nami, nie tylko uczymy wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim poświęcamy cały dzień na praktykę i tworzenie wszystkiego od podstaw z nami.

Czyli tak prawdę mówiąc, zdradzacie wszystkim swoje sposoby na świetną jakość. Dlaczego postanowiłyście to zrobić?

Widzimy jak dużo jest jeszcze do zrobienia w temacie estetyki i świadomości branży ślubnej. Z każdym rokiem jest lepiej, jednak jeszcze daleka droga przed nami. Chcemy inspirować, chcemy pokazywać, jak uniknąć ślubnej tandety i poprzez edukację ludzi z branży wpływać na mądre decyzje par młodych.
Jednocześnie docierają do nas głosy, że ludzie chcą się uczyć, chcą poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, dlatego wychodzimy im naprzeciw organizując warsztaty.


Rozumiem! I nie boicie się zdradzać swojego przepisu na sukces konkurencji?
Bo jakby nie patrzeć finalnie, na koniec dnia każdy z Was walczy o tego samego klienta.

Nie, wręcz przeciwnie. Organizując targi i wybierając najlepsze firmy na naszych wystawców, musiałyśmy pozbyć się myślenia o nich jako o konkurencji. Najwyższy możliwy poziom naszych wydarzeń i promowanie określonej estetyki jest dla nas priorytetem podczas Back to Nature (zarówno targów, jak i warsztatów).  Przekazując wiedzę i doświadczenie, które zbierałyśmy przez kilka ostatnich lat, budujemy coraz większą świadomość u kolejnych osób. Dzięki temu cała branża rozwija się i ewoluuje w dobrym kierunku. 

Ostatnio pojawia się coraz więcej podobnych wydarzeń, zarówno dla florystów, fotografów jak i innych firm z branży. Czym w takim razie wyróżniają się Wasze warsztaty?-

Jak sama zauważyłaś, ostatnio pojawia się wiele podobnych wydarzeń w branży, jednak są one kierowane tylko do jednej grupy odbiorców. Zależało nam na tym, aby nie były to kolejne warsztaty tylko fotograficzne czy tylko florystyczne, ale coś, czego nie ma w tej chwili na polskim rynku – warsztaty ślubne, podczas których ludzie z różnych branż będą mogli współtworzyć jeden wspólny projekt, wymieniając się przy tym doświadczeniami i nawiązując wartościowe kontakty. Same obserwujemy na każdej edycji naszych targów, że ludzie z przeróżnych dziedzin, łączą się w pary, aby wymieniając doświadczeniem i wiedzą, tworzyć jeszcze bardziej wyjątkowe stanowiska i oferty.
Z racji naszych specjalizacji wykłady będą prowadzone głównie pod kątem fotografów oraz florystów, ale jesteśmy otwarte na wszystkie osoby zajmujące się innymi dziedzinami w branży.

Na koniec muszę zapytać jeszcze „co dalej?” Jakie kolejne niespodzianki szykuje nam duet BTN? 🙂

My zawsze coś planujemy 🙂 Mamy w zanadrzu jeszcze kilka nowych, ciekawych projektów, ale szczegółów na razie nie możemy zdradzić.

BACK TO NATURE – WORKSHOP
JUŻ 29.02-1.03 w FOLWARKU WĄSOWO.
WIĘCEJ INFORMACJI

fotografie. Agata Grządzielska Fotografia
florystyka. Pracownia Zieleni
scenografia. Bungalow Design & Events  
garnitury. Dąbrowski & Góral Marka Krawiecka  
suknia. Ochocka Atelier
makijaże. Delfina Kardaś-Kotlicka i Justyna Stachowiak
dodatki do włosów. Capilli  i JP Brides 
tasiemki. September Atelier
biżuteria. Orska
sukienki druhen. Rose Avenue
miejsce. Folwark Wąsowo
buty. Kafka Concept
fryzjer. Hair House
barber. Barber Szopa
film. Migawki
koordynacja. Katarzyna Zych