Jest sobota 8:00 rano, w Dworku w Separowie ogromna mgła i delikatny deszcz. Schodzę na parter żeby pozapalać światła i podłączyć ekspres do kawy. Odbieram telefon – będziemy na 10 minut – słyszę w słuchawce. Już za chwilkę wpadnie tu cały sztab ludzi odpowiedzialnych za sesję do konkursu Najpiękniejsza Panna Młoda, poznajcie ten wyjątkowy team.

Nawet nie wiem kiedy usłyszałam pierwszy domofon w drzwiach pojawiła się Dominika z Dudkova Makeup. Ten konkurs jest wyjątkowy i każdy chce być jego częścią. Dominika postanowiła odłożyć na chwilkę pracę w korporacji i przerzuciła się na makijaż. Dziś jest tutaj aby wyćwiczyć pędzel na osobach odpowiedzialnych za backstage całej sesji (w tym mnie i Maximy – właścicielki dworku).

Chwilę później w drzwiach widzę Spinkę Weronikę. Mam nowy pomysł na secret project!  – rzuca mi na przywitanie, a ja już wiem, że ledwo skończy się ten dzień, a my będziemy już planować kolejne wspólne dzieło. Zaraz za Weroniką wchodzi Gizela, bardzo młoda fotograf, w której zdjęciach nie da się nie pokochać. Kadry modelek, które możecie zobaczyć na jej instagramie są jednymi z moich ulubionych. Nie mija 5 minut i znów rozlega się domofon, nie zdążę nawet dojść do drzwi, a dziewczyny już same otwierają bramę. Są tu kolejny raz, a każda czuje się jak u siebie.

Wychodzę na zewnątrz żeby przywitać kolejne osoby. Z samochodu wysiada drobna dziewczyna w krótkiej sukience, a tuż za nią chłopak. Kiedy zbliżają się kilka kroków poznaję w niej ambasadorkę projektu – Natalię Mochę wraz z jej mężem Aleksandrem. Witam się szybko i zapraszam ich do środka. Kiedy spotykają Weronikę i Gizelę pierwsza niepewność mija i wszyscy na siadają do pierwszej kawy tego dnia.
Po kilku minutach na miejscu pojawia się Agnieszka, która w jednej ręce trzyma wielką walizkę wypełnioną kosmetykami, a w drugiej… swoją córkę, która jak się później okaże będzie dla nas największą atrakcją! Chwilę po niej do środka wchodzi Sara – najpiękniejsza panna młoda z 2018 roku. To ona będzie twarzą dzisiejszej sesji ślubnej. Zaraz za nią pojawiają się Oktawia, Ania oraz Julia – dziewczyny są odpowiedzialne za pomoc, koordynację i relacje, które pojawiają się w social mediach.

Najpiękniejsza Panna Młoda to nie konkurs piękności.  Co roku wybieramy nie tą, która wygląda jak modelka na wybiegu, ale tę, która najlepiej odnajduje się w trakcie całego konkursu i przede wszystkim cieszy się z tego, że w nim uczestniczy.

Kiedy pierwsze kawy zostają wydane w drzwiach pojawia się trzon konkursu, który tworzy go od pierwszej edycji – Roma Grzybek, pomysłodawczyni oraz główna organizatorka wraz z Moniką Rusin, która poza wsparciem od 2014 do projektu wnosi przede wszystkim najpiękniejsze kwiaty i aranżacje. Jak tam mój bukiet z października? Trzyma się jeszcze czy dziś znów zabierasz do domu? – rzuca do mnie Monika, a ja już nie mogę doczekać się jej nowej kompozycji.
Chwilę później pojawia się Kasia z pracowni Zaczarowane Warkocze, jej fryzury są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych w Wielkopolsce. Nic dziwnego, loki, które chwilę później tworzy na głowie Sary kradną moje serce w całości. Chwilę później do salonu wjeżdżają 3 długie wieszaki pełne ubrań, walizka dodatków i biżuterii, a za nimi Basia czyli Twoja PeSa – to jej stylizacje zobaczymy dziś na modelkach.
Ostatni na miejscu zjawiają się Bogaczyki czyli Marta i Maciej – małżeństwo fotografów, którym uśmiech nie schodzi z twarzy od samego pojawienia się w drzwiach. To będzie dobry dzień.

Kiedy wydaje się, że ja i Maxima będziemy tylko gospodarzami okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Każdy z nas traktuje nas jak członka teamu, a co najważniejsze każdy czuje się u nas jak u siebie. Kiedy próbuję posprzątać pierwsze filiżanki po kawie dziewczyny same zanoszą je do zmywarki mimo mojej dezaprobaty. Nikt wśród naszych gości nie czuje się skrępowany. To fantastyczne obserwować takie osoby przy pracy. Dziewczyny, które zajmują się wizerunkiem modelek już po chwili zapraszają na swoje krzesła organizatorki i zamieniają je w milion dolarów. Tutaj każda osoba jest najpiękniejsza na swój sposób nie ważne czy pozuje, robi zdjęcia czy zajmuje się serwowaniem kawy.

Nasz konkurs to czas, w którym dziewczyny mogą się poznać, przymierzyć suknie, sprawdzić makijaże i wypróbować stylizacje, na które normalnie by się nie odważyły.

Po całym dniu pracy siadamy do wspólnej kolacji, którą przygotowuje dla nas Weranda Catering & Evens. Pyszny krem pomidorowy, sałata, wegańska tarta i makaron bardzo szybko znikają z naszych talerzy. Po posiłku nikt nie spieszy się do domu, mimo, że następnego dnia święto i wszystkie sklepy będą zamknięte. Każdy czeka na aż Weronika poda swoje ciasto bananowe i chce jeszcze dodać coś do rozmowy. A ta rozmowa trwa jeszcze do późnych godzin wieczornych…

fotograf: Gizela Żak / Gazellemind
organizator: Roma Grzybek / Najpiękniejsza Panna Młoda
koordynator sesji: Weronika Mikołajczak / Agencja Spinki
pomoc na sesji: Anna Kmieciak
scenografia i florystyka: INNA studio
stylizacja: Twoja Pesa
makijaż: Studio Szminka
fryzury: Zaczarowane Warkocze
modelka i ambasadorka projektu: Natalia Mocha-Naglik
model: Aleksander Naglik
miejsce: Dworek Separowo
sztućce: Wedding By Ann
manicure: AM Perfect Beauty
biżuteria: Mooia
makaroniki: Le Andro