Pierwszą rzeczą jakiej poszukują Pary Młode jest miejsce. Jednak ostatnio coraz częściej spotykam się z sytuacją, w której wraz z narzeczonymi staramy się dopasować datę przyjęcia do wolnego terminu u fotografa. Skąd ta zmiana? Obecnie coraz więcej osób stawia na pierwszym miejscu estetykę przyjęcia zarówno jeżeli chodzi o dekorację i florystkę, ale również to w jaki sposób będą mogli w późniejszym czasie odtwarzać wspomnienia z dnia ślubu. Przed Wami subiektywny przegląd najlepszych fotografów ślubnych w Polsce, których poznałam i z całego serca mogę polecić!
Kiedyś do zadań fotografa należało zrobienie kilku zdjęć Panny Młodej, która tańczy z pijanym wujkiem, dziś musi on uchwycić najpiękniejsze momenty ceremonii, łzy rodziców i zorganizować 30 minutową sesję plenerową z trakcie wesela, którą później młodzi dzielą się ze wszystkimi w social mediach. Dobry fotograf osoba, która potrafi uchwycić każdy szczegół i najważniejsze wydarzenie w tym wyjątkowym dniu pozostając jednocześnie niezauważoną. Cieszę się, że dane jest mi mieszkać w Wielkopolsce, bo tutaj aż roi się od fantastycznych fachowców i wybór jednego pozostaje dużym wyzwaniem dla Par Młodych!

Bajkowe Śluby

Bajkowe Śluby to jeden z tych duetów, których nie trzeba przedstawiać. To właśnie w ich przypadku już dwukrotnie musiałam poszukiwać wolnego terminu w obiekcie. Nic dziwnego. Są wirtuozami jeżeli chodzi o grę światłem i na pewno to wyróżnia ich fotografie. Potrafią uchwycić każdy wyjątkowy moment nie tylko jako całość, ale też w detalach.
Karolina i Michał to wyjątkowy duet nie tylko zawodowo. To dwójka ludzi, z którymi godzinami możecie rozmawiać o jedzeniu czy podróżach. To dzięki ich pomocy i (bardzo) długiej dyskusji w końcu zdecydowałam się na zakup nowego aparatu fotograficznego! Bajkowe Śluby to fotografowie ślubni, którzy nie tylko chętnie wybiorą się z Wami za Poznań, ale też z przyjemnością sfotografują Wesele za granicą!

fot. Bajkowe Śluby

Agata Grządzielska

Agatę Grządzielską możecie kojarzyć nie tylko jako fotografa ślubnego, ale również jako współtwórczynię Alternatywnych Targów Ślubnych – Back to Nature. Osoba, która jest częścią tak wyjątkowego i pięknego projektu musi pokazywać to również w swoim portfolio i tak właśnie jest. Zdjęcia Agaty posiadają charakterystyczną barwę, która w ostatnich latach stała się jej punktem rozpoznawczym. Osoby, które planują przyjęcie w stylu boho powinny zdecydowanie obejrzeć jej galerię! Ale to nie natura zajmuje pierwszy plan u Agaty. Oprócz Pary Młodej, zawsze znajdzie elementy w otoczeniu, które w zestawieniu ze zdjęciami zakochanych tworzą niepowtarzalny reportaż ślubny, obok którego nie da się przejść obojętnie.

fot. Agata Grządzielska

Ola Gruszka

Ola jest chyba jedyną z osób w tym zestawieniu, z którą nie poznałam się nigdy osobiście, ale wymieniłam już wiele wiadomości i wiem, że kiedy w końcu przyjdzie nam razem zrealizować jakieś przyjęcie będę później z zachwytem oglądać relację. Fotograf, który nie mając terminu poleca innych, a przy tym służy radą przy organizacji przyjęcia to skarb. Ola na co dzień mieszka i pracuje w Szczecinie, ale można spotkać ją między innymi na wspomnianych wcześniej targach Back To Nature. Jej zdjęcia urzekły mnie dość ciężkim, rustykalnym klimatem, który stał się ostatnio bardzo popularny. Jedno ze zdjęć zdobyło w ubiegłym roku 1 miejsce w konkursie fotograficznym Looks Like Film w kategorii Best of Wedding Moments.

fot. Ola Gruszka

Aga Bondyra

Kiedy Pary pytają mnie jakich fotografów ślubnych mogę im polecić najpierw pytam ich o styl przyjęcia. I jeżeli w odpowiedzi słyszę słowo „delikatny” to na myśl od razu przychodzi mi Agnieszka. Jej fotografie wyróżniają bardzo jasne barwy. Często widzimy na nich kontrast bieli i zieleni z dodatkiem wspomnianych wyżej pasteli. Gdyby miała przypisać jej jeden styl, to określiłabym go „romantycznym”. Fotografie, które możecie znaleźć w jej reportażach są bardzo subtelne, ale przy tym ukazują to co najważniejsze.

fot. Aga Bondyra

Dream Eye Studio

Dream Eye Studio to jeden z tych duetów, z którymi od razu łapie się wspólne flow. Pierwsze słowa jakie wymieniłyśmy z Gosią dotyczyły tego, że mam świetne spodnie (pod kolor przyjęcia weselnego) i tak też nić porozumienia została do dzisiaj. Mamy już za sobą 2 wspólne sesje stylizowane i 3 przyjęcia weselne. Gosia i Grzegorz to duet, z którym uwielbiam współpracować. Najbardziej w ich pracy cenię kontakt z Parami Młodymi, zawsze zagadują ich i sprawiają, że atmosfera w trakcie sesji staje się bardzo luźna, nasze Panny Młode, które ”nie lubią pozować do zdjęć”, wychodzą jak supermodelki. To samo tyczy się mężczyzn. W przypadku DES miałam zagwozdkę jakim stylem określić ich zdjęcia więc zapytałam o t o Gosię. „Ponadczasowe. Nie będzie wstydu za 50 lat”. I trudno mi się z tym nie zgodzić. 🙂

fot. Dream Eye Studio

JAM Studio

W przypadku bajkowych i pastelowych aranżacji mistrzem pozostaje dla mnie od lat JAM Studio czyli nie kto inny, a Jakub Majewski. Jeżeli poszukujecie najbardziej pastelowych i jasnych fotografii to powinniście koniecznie sprawdzić jego portfolio. Kuba do swoich zdjęć podchodzi jak do małych dzieł sztuki i sam nazywa je mianem ”Fine Art”. Pudrowy róż, błękit, ogrom światła, a w środku Panna Młoda w bieli. Tak można odpisać jego zdjęcia. Jeżeli chcecie przenieść się na chwilę do krainy czarów to (poza moim blogiem 🙂 sprawdźcie koniecznie zakładkę „Historie” na stornie JAM Studio!

fot. Jam Studio

Pieczko Pietras

Są tacy fotografowie, których przedstawiać nie trzeba, a ich wolne terminy są bardzo odległe. Wirtuozi fotografii ślubnej Pieczko x Pietras, a tak naprawdę Ania i Mateusz to duet dobrze znany branży ślubnej i nie tylko. Na co dzień mieszkają w Katowicach (swoją drogą mam wrażenie, że południe Polski może się pochwalić na prawdę świetnym gronem ślubnych podwykonawców!) ale fotografują w całej Polsce. Miałam przyjemność poznać ich na niezwykłej realizacji w Ceglarni. Bardzo skromni, a przy tym ogromnie utalentowani. Ich zdjęcia są pełne wyrazistych i mocnych kolorów. Jeżeli na Waszym weselu królować będzie zieleń, bordo i złote dodatki to oni będą Waszym wyborem idealnym.

fot. Pieczko x Pietras

Ola Kolanowska

W tym zestawieniu wielu jest fotografów ślubnych, którzy idealnie odnajdują się w stylu boho i rustykalnym. Myślę, że jest to związane z ostatnim powiększającym się trendem na wesela w stylu Slow Wedding. I w nim na pewno odnajduje się również Ola Kolanowska! Zieleń, natura i detale roślin to elementy, które wyróżniają jej zdjęcia. Poza pięknymi zdjęciami Ola jest również przesympatyczną osobą o cudownym sercu. Jeżeli śledzicie jej kanały społecznościowe na pewno znacie historię psiaka, którego ktoś porzucił na drodze, a ona wzięła pod swoje skrzydła i towarzyszył jej nawet na Back to Nature!

fot. Ola Kolanowska photography

Pokadrowani

Kolejny duet na liście. Pokadrowani to duet bardzo wyjątkowy ponieważ w 2018 roku znaleźli się w zestawieniu 100 Najlepszych Fotografów Ślubnych według The International Society of Professional Wedding Photographers. Miałam przyjemność pracować z nimi na jednym z zeszłorocznych przyjęć weselnych w Weranda Home. Dwójka mega pozytywnych osób, z którymi od razu złapaliśmy świetny kontakt. Ich zdjęcia należą do tych ciemniejszych, głębszych, ale nie bójcie się nie stracą żadnego z detali! Widać, że Iwona i Michał kochają swoją pracę. Zerkając na różne zakamarki willi nad jeziorem ciągle powtarzali, że nie mogą się doczekać całego reportażu, który tworzą. Fotografowie z pasją i pomysłem? Jestem na tak! I nie mogę doczekać się kolejnej wspólnej realizacji!

fot. Pokadrowani
ps. sprawdźcie całą sesję! Wybranie jednego zdjęcia graniczyło z cudem…

Muszę przyznać, że pisanie tego postu zajęło mi sporo czasu, bo wybranie jednego zdjęcia z portfolio tych fantastycznych fotografów było nie lada wyzwaniem! Sprawdźcie koniecznie ich reportaże i dajcie znać kto wykona zdjęcia na Waszym weselu!

Jedno co wiem na pewno to w najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnej części tego wpisu, bo temat na pewno nie został jeszcze wyczerpany!